Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Dnia 21 listopada 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie wybrały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Podczas zwiedzania poznały historię naszego miasta i regionu. Małym odkrywcom spodobały się stroje ludowe z przed wielu lat oraz zbiory muzealne liczące ponad 2000 eksponatów. Największe wrażenie jednak na dzieciach zrobiły skamieniałe szczątki szkieletu ludzkiego i dołączone do niego krzemienne noże.  Zwiedzając sale muzealne z przyjemnością mogliśmy się przenieść w odległe czasy tak bardzo różniące się od naszych. Nauczanie przez doświadczenie jest najlepszą forma kształcenia dzieci a kontakt z kulturą i sztuką rozwija ich wyobraźnie, myślenie i spostrzegawczość. Najważniejszą rzeczą w rozwoju każdej osobowości jest kształcenie przynależności narodowej, nauczanie patriotyzmu. W związku z tym staramy się od najmłodszych lat pokazywać dzieciom tradycje kultury polskiej i zwyczaje naszego regionu Lubelszczyzny. Jedną z form jest odwiedzanie muzeów, miejsc pamięci narodowej oraz opieka nad pomnikami.

Anna Haładyj