Jesteś tutaj:
  2. LOWE

LOWE

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji - LOWE w Gminie Krasnystaw realizowany przez Szkołę Podstawową w Jaślikowie

Gmina Krasnystaw otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundację "OIC Poland" w Lublinie. Projekt: modeLOWE Lokalne Ośrodki WIedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie został utworzony Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu grantu przez Gminę Krasnystaw. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację bezpłatnych szkoleń, kursów zawodowych i warsztatów oraz adaptację i wyposażenie pomieszczeń, w których będzie prowadzona działalność Ośrodka.

Odbiorcami działań utworzonego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w naszej gminie będą osoby dorosłe, w tym rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci realizujących obowiązek szkolny.

W ramach LOWE proponujemy bezpłatne szkolenia z:

- języka angielskiego, języka niemieckiego

- pierwszej pomocy przedmedycznej, kwalifikowanej pierwszej pomocy

- organizacja gospodarstw agroturystycznych (zdrowe odżywianie, dekoracja potraw i stołów, florystyka, warsztaty kulinarne)

- zdrowie  fizyczne ( aerobik, fitness, zumba)

- doradztwo zawodowe ( pisanie biznesplanu, rozliczanie VAT i mikroprzedsiębiorstw, rozliczenia z ZUS i US)

- zajęcia komputerowe (obsługa komputera, e-urząd)

- szkolenia z zakresu umiejętności rodzicielskich, opieki nad dziećmi, osobami starszymi)

Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach. Więcej informacji pod numerem telefonu 664010347, e-mail lowejaslikow@gmail.com oraz na stronie http://spjaslikow.szkolnastrona.pl/.