Profilaktyka i zabawa –warsztaty z rodzicami

5 grudnia 2014 roku przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Stężycy Kolonii poznawały szkodliwy wpływ używek na organizm człowieka i wartość zdrowego stylu życia z … Doktorem Zdrówko (pacynka) oraz jego asystentką Karoliną - studentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W pierwszej części spotkania pod tytułem Zdrowe-NIE-zdrowe? dzieci z pomocą rodziców „odrzuciły” wszystkie rzeczy, które szkodzą zdrowiu przyklejając obrazki w symbolicznych koszach na śmieci. Później zaczęła się zabawa, która wszystkim się podobała. Zgodnie z hasłem W stronę marzeń… dzieci z rodzicami malowały palcami wymyślone przez siebie postacie ze świata idealnego. Zabawa była przednia. Prace plastyczne które powstały na zajęciach zostały umieszczone w symbolicznej walizce. Będą one wykorzystane w drugiej części warsztatów na przełomie stycznia i lutego, kiedy to wraz z Karoliną dzieci będą tworzyć mural na ścianie przedszkola.

Bożena Łaniewska