Jabłko – źródło witamin

Z początkiem roku szkolnego w Punkcie Przedszkolny w Kolonii Stężycy realizowana jest metoda projektu edukacyjnego – Jabłko. We wrześniu dzieci poznały wartości odżywcze jakie zawarte są w jabłkach. W październiku z niewielką pomocą nauczycielek piekły szarlotkę. Samodzielnie obierały i tarły jabłka oraz wałkowały ciasto. Gotowy placek przeznaczony został na poczęstunek podczas święta pieczonego ziemniaka.

Pragnąc zapoznać się z pracą sadownika w listopadzie udaliśmy się z wizytą do sadu i przechowali pani Marty Szymańskiej w Niemienicach Kol. Tam dzieci miały możliwość obejrzeć w jaki sposób przechowywane są jabłka, poznały przekrój owocu oraz zwiedziły sad w celu obserwacji pielęgnacji młodych jabłonek.

Na zakończenie wizyty każde z dzieci otrzymało owoce.

MB