Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Kształtujemy tożsamość krajobrazu

Od trzech lat Punkt Przedszkolny w Stężycy Kolonii bierze udział w konkursie „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczestnictwo w programie wymagało zaangażowania rodziców, pracowników i dzieci. Co roku nasadzaliśmy nowe rośliny, a tym samym zmienialiśmy krajobraz wokół naszego przedszkola. Przemyślana organizacja przestrzeni i nasadzenie wielu roślin zielonych, krzewów i ziół spowodowała, że otoczenie stało się estetyczne, zachęca do zatrzymania się i kontemplacji oraz odpoczynku. Dla dzieci jest to miejsce poznawania świata roślin, uczestniczenia w ich pielęgnacji oraz relaksu.

30 października 2014 roku dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaślikowie oraz Punktu Przedszkolnego w Stężycy Kolonii Marta Fyk oraz nauczycielki Bożena Łaniewska i Ewa Knap otrzymały z rąk organizatorów konkursu „Kształtujemy tożsamość krajobrazu” nagrodę rzeczową o wartości 500 zł. zostanie ona przeznaczona na dalszą modernizację ogrodu przedszkolnego. Wśród pomysłów mamy stworzenie „leśnego zakątka”, wzbogacenie ogródka z ziołami a także stworzenie ogrodu z krzewami iglastymi.

Chcemy, aby otoczenie piękniało, aby dzieci mogły się tutaj uczyć i rozwijać swoje zainteresowania, aby bawiły się i odpoczywały, aby otoczenie przedszkolne było inspiracją dla wielu innych ogrodów.