Nauka programowania

Nauka programowania - praktyczna zabawa dla najmłodszych

Jeszcze do niedawna programowanie kojarzyło się z dziedziną informatyki trudną w kontekście jej profesjonalnego zgłębienia przez przeciętnych użytkowników komputerów. Wielu rodziców zastanawia się, czy kierunek ten nie będzie zbyt obciążający i trudny do przyswojenia dla ich dzieci. Dzisiejszy rynek kursów programowania bogaty jest w szereg kursów i programów, które w optymalny ułatwiają dzieciom pojęcie koncepcji kodowania i postawienie pierwszych kroków na ścieżce programowania. Języki takie jak Scratch i Python umożliwiają dzieciom samodzielne tworzenie prostych gier komputerowych i aplikacji, które wyzwalają w nich poczucie spełnienia i satysfakcji. Programy te oparte są na przejrzystej i wizualnej formie. Dzieci mają możliwość bowiem stworzenia wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem zależności przyczynowo-skutkowych.