Kalendarium

Niedziela, 2024-05-05

Imieniny: Irydy, Tamary

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 478089
  • Do końca roku: 240 dni
  • Do wakacji: 47 dni

Kartka z kalendarza

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 

 

Programowanie czy robotyka - co bardziej rozwija dzieci?

     Główną cechą wspólną programowania i robotyki dla dzieci jest działania oparte na logicznym i twórczym myśleniu. Nauka programowania i robotyki należy bowiem do kreatywnych zajęć rozwijających strefę intelektualną dzieci nie tylko pod względem analitycznym, technicznym, logicznym, ale także abstrakcyjnym i kreatywnym. Co więcej, w ostatnich latach zarówno nauka kodowania, jak i robotyka stały się niezwykle popularnymi możliwościami spędzania wolnego czasu przez najmłodszych. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to dyscypliny, które oprócz świetnej zabawy dają możliwość przygotowania dzieci do ich przyszłych realiów zawodowych opartych na technicznych umiejętnościach. Potwierdzenie tej hipotezy leży między innymi w decyzji podjętej przez Ministerstwo Edukacji o wprowadzeniu nauki programowania jako obowiązkowego punktu programu edukacyjnego.

      Robotyka łączy w sobie dziedziny z pogranicza informatyki, mechaniki, elektroniki, a także sensoryki i automatyki. Zdaję sobie sprawę, że powyżej wymienione dziedziny nauk ścisłych, mogą przyprawiać o zawrót głowy. Warto jednak pamiętać, że zajęcia z robotyki jak i programowania, w naszej szkole zostały przygotowane w sposób możliwie najbardziej przystępny. Zarówno kursy dla klas 4-6, jak i lekcje tych specjalizacji przewidują przyswajanie podstawowych informacji krok po kroku, nie przytłaczając wiedzą lub trudnością zadań. 

    Zapraszam na zajęcia w piątki od godziny 745 do 845 w sali informatycznej

Artur Grzesiak

nauczyciel informatyki