Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Marchewka i pomarańcza, czyli pomarańczowy dzień.

Listopad to kolejny miesiąc kulinarnej przygody. Tym razem pod opieką nauczycielek dzieci piekły marchewkowe ciasto i przygotowały sok z pomarańczy. To już trzecie, po zupie z dyni i potrawach pieczonych z ziemniaków, danie przygotowane w kuchni przedszkolnej. Tego dnia nie tylko składniki potraw były pomarańczowe, stroje przedszkolaków i pań również.

Mimo swoich trzech, czterech lub pięciu lat, dzieci bez trudu korzystały z przepisu, który miał postać obrazkowo-wyrazową. Pieczenie według takiej receptury było proste. W czasie pracy pomocą służyły nam panie z obsługi i jedna z mam. Ciasto wyszło smaczne i zdrowe. Potwierdziła to pani dyrektor obserwująca nasze poczynania w kuchni i rodzice zaproszeni do przedszkola następnego dnia na spotkanie integracyjne.

Następna przygoda czeka nas w grudniu podczas pieczenia miodowych pierniczków.