Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Realizacja projektu

Zrealizowane cele:

Zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki i zwiększeniu samooceny. Zwiększenie zaangażowania w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze.

Zwiększenie wiedzy technicznej nauczycieli z zakresu nowoczesnych technologii oraz możliwości ich wykorzystania w pracy nauczyciela. Wykorzystanie narzędzi ICT w edukacji szkolnej.

Uświadomienie potrzeby ochrony środowiska. Zwrócenie uwagi na problemy ochrony, zanieczyszczenia środowiska, recykling.

Cel 1

Opis

W kursie w Portugalii brało udział 6 nauczycieli, w tym 2 osoby po raz pierwszy. Pracowali nad: poprawą samooceny, zachęcaniem do kreatywnego myślenia i rozwijania aktywnego i konstruktywnego zaangażowania w pracę, zachęcaniem do przyjęcia odpowiedzialności za własną naukę, doskonaleniem umiejętności pracy w grupie, wymianą doświadczeń i praktyk międzykulturowych w procesie współpracy i wspólnego uczenia się. Cele te realizowano podczas kursu w środowisku międzynarodowym i wymieniano się doświadczeniami z nauczycielami z różnych krajów europejskich. Kurs ten obejmował wizyty w ,,Future Classrooms" w różnych szkołach i wymianę pomysłów z nauczycielami w praktyczny sposób, w tym metodologię korzystania z urządzeń mobilnych w klasie. Dzięki temu zapewnimy uczniom kształcenie na odpowiednim poziomie i możliwości wyboru zajęć pozalekcyjnych i innych ciekawych aktywności, co wpłynie korzystnie na ich postawy.

Cel 2

Opis

W kursie na Teneryfie Hiszpania brał udział nauczyciel informatyki. Zdobył on praktyczne doświadczenie w korzystaniu z treści w każdej aplikacji oraz możliwego zastosowania w kontekstach nauczania. Umiejętności nabyte w tym kursie pomogą nauczycielowi uczynić zajęcia bardziej angażującymi, a angażując uczniów w ekscytujące projekty współpracy i kreatywne działania online. Szczególny nacisk był położony na rozwiązania i aplikacje internetowe, które sprzyjają inkluzyjności - pozwalają uczniom o różnych potrzebach edukacyjnych i umiejętnościach w pełni uczestniczyć i zrównoważonym rozwoju - promować bez papieru i efektywne wykorzystać zasoby szkolne. Do minimum ograniczę wydruki papieru dokumentacji projektowej i wykorzystam kontakty elektroniczne bez potrzeby drukowania. Kurs odbył się w środowisku międzynarodowym z wymianą doświadczeń wśród nauczycieli z różnych krajów.

Cel 3

Opis

Cel będzie realizowany przez 3 nauczycieli, w tym 2 osoby pierwszy raz podczas kursu na Malcie (Rabat) w środowisku międzynarodowym z wymianą doświadczeń wśród nauczycieli z różnych krajów.

Zapoznają się z koncepcjami zrównoważonego rozwoju i realizacji konkretnych działań ukierunkowanych na ochronę środowiska oraz wykorzystanie surowców wtórnych. Następnym działaniem będzie zwrócenie uwagi będzie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w szkole, w gospodarstwach domowych i gospodarce kraju. Poznanie innowacyjnych metod i technik nauczania o zrównoważonym rozwoju, powoli aby uczniowie byli bardziej odpowiedzialni i aktywni w kwestiach środowiskowych oraz byli otwarci na zmianę swojej postawy i zachowania w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Dzięki mobilności nauczyciele poznają praktyczne i dostępne, proste porady dotyczące nauczania na świeżym powietrzu, a także wdrażania wytycznych Curriculum for Excellence through Outdoor Learning.