Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Święto Biblioteki (2022)

W kalendarzu wśród różnych dat jest 8 V poświęcony bibliotekarzom, przypada wówczas Dzień Bibliotekarza, natomiast w okresie od 8 V do 15 V obchodzimy Tydzień Bibliotek. W naszej szkole informowała o tym gazetka umieszczona w bibliotece szkolnej. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Tydzień obfitował w różne działania promujące to ważne miejsce w szkole. Dzieci z klas 0 i I tworzyły prace plastyczne do hasła Tygodnia Bibliotek. Wcześniej przedszkolaki poznały piosenkę edukacyjną „Mądra rzeka … w Bibliotece” https://www.youtube.com/watch?v=W_Ql6PE6V1w promującą czytelnictwo wśród dzieci. Była to również okazja do odwiedzenia biblioteki.

Klasa V na lekcji wychowawczej zilustrowała w postaci plakatu tegoroczne hasło "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Uczniowie promowali czytanie książek, odpowiadając na pytanie - Dlaczego warto czytać?

Promowanie czytelnictwa odbyło się również na zajęciach języka angielskiego w grupie przedszkolnej  oraz w klasie 3, gdzie uczniowie poznali słownictwo związane z zasadami zachowania w bibliotece oraz wykonali własne English bookmarks, czyli zakładki do książek.

Przez cały czas prowadzony był kiermasz książki.

Biblioteka szkolna zaprasza czytelników do korzystanie z jej zbiorów oraz na trwający nadal kiermasz.