Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Poznajemy zawody, wycieczka do Krasnegostawu.

6 marca 2014 r. po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego w  Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich  w Jaślikowie wybrały się na wycieczkę do Krasnegostawu.  Tym razem odwiedziły ZEGRAMISTRZA w zakładzie przy ulicy Cichej. Podczas rozmowy z właścicielem zakładu poznały tajniki tego zawodu.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć bardzo małe narzędzia niezbędne do pracy w takim zakładzie.  Zobaczyli również wiele innych zegarów zgromadzonych w sklepie.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie pani Anny Broneckiej w zakładzie fryzjerskim  „Afro”. Zaprzyjaźniona fryzjerka wykonała kilka wspaniałych fryzur oraz przybliżyła  dokładniej pracę fryzjera dzieciom. Wszystkie dziewczynki   jak i chłopcy  chętnie zasiedli na fotelu klienta oddając się w ręce profesjonalisty. Niektóre dzieci chętnie wcieliły się  w rolę fryzjera próbując ułożyć fryzury na głowach koleżanek. Przedszkolaki nie zapomniały również odwiedzić zakładu kosmetycznego znajdującego się tuż za ścianą. W „Sekrecie piękna” wszyscy odkrywali tajniki pięknego wyglądu zarówno pań jak i panów. Po raz kolejny dziewczynki chętnie oddały się w ręce pani kosmetyczki.  Na zakończenie tak wspaniałego wyjazdu przedszkolaki dokonali zakupu nasion niezbędnych do założenia mini ogrodu.