Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Kulinarnych przygód ciąg dalszy

Na miesiąc luty zaplanowaliśmy przygotowanie w naszej kuchni tarty z warzywami i dwóch podwieczorków: placuszków z jabłkami i ziemniaków w mundurkach. Jak zwykle rodzice stanęli na wysokości zadania i dostarczyli nam potrzebnych składników, co było istotne, ze względu na potrzebę ugotowania lub podsmażenia warzyw. Krojenie, mieszanie doprawianie było zadaniem dzieci. Podobnie, jak przygotowanie stolików do degustacji potraw. Nasze zajęcia uczą nie tylko przygotowywania posiłków, ale również ładnego ich podania i kulturalnego zachowania się przy stole.

Okazało się, że dania warzywne nie są ulubionymi potrawami naszych milusińskich. Odważnie próbowały tarty, jednak skromny ziemniak w mundurku i placuszki z jabłkami zdecydowanie zwyciężyły.

Warto zauważyć, że po kilku miesiącach wspólnych zajęć dzieci wiedzą, iż zadaniami trzeba się dzielić. Pracują samodzielnie lub z zainteresowaniem obserwują, co robią koledzy i koleżanki. Najlepiej jednak jest wtedy, gdy można spróbować swoich sił przy każdej z wykonywanych czynności.