Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

„Detektyw Franklin” i …elfy

„Detektyw Franklin” i …elfy. Spotkanie integracyjne – 23.05.2017r.

Spotkanie integracyjne z dziećmi z Punktu Przedszkolnego ze Stężycy Kolonii zaczęło się tradycyjnie w sali gimnastycznej od piosenki-powitanki i poznawania swoich imion, ale dalej tradycyjnie już nie było. Tajemniczy ktoś dostarczył do szkoły książkę „Franklin detektywem”. W niej znajdował się list z prośbą skierowaną do dzieci o pomoc w odczarowaniu skrzydełek elfów, które przez zimę utraciły swoją moc. Bez dobrze działających skrzydełek skrzaty  nie mogły pomagać zwierzętom.

Zadanie nie było łatwe, bo dzieci wzorem Franklina miały szukać wskazówek i wykonywać zadania. Wymagało to nieco wysiłku i zdobycia obu części zaklęcia  ukrytych w sklepie  i w remizie.  Po wypowiedzeniu całego zaklęcia i rozsypaniu magicznego pyłu, a tym samym odczarowaniu skrzydełek elfów, na dzieci czekała w ukryciu skrzynia ze skarbami.  Z tejże skrzyni każde dziecko otrzymało słonika na szczęcie i kolorowe magiczne kamienie.