mRob pierwsze jazdy

mRob to prosty i łatwo dostępny system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych

Dziś z dumą przestawiam pierwsze jazdy mRoba, moją platformę do nauki programowania robotów.

Konstruowanie robotów, ożywianie ich i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania.

mRob pozwoli Ci w prosty i przystępny sposób uczyć się programowania poprzez sterowanie własnym robotem. Przy pomocy prostego wizualnego języka opartego na Scratchu możesz zaprogramować robota omijającego przeszkody, podążającego za światłem, sterowanego przy pomocy wbudowanego w aplikację gamepada lub akcelerometru. Prezentowany zestaw jest jeszcze na etapie testowania i konstruowania, będzie wzbogacany o sensory pozwalające mu na większą autonomię.

A.G