Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Po odpowiedzi do eksperta

„Coś dla ducha i dla ciała” -  tak można podsumować wyjazd dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jaślikowie do Krasnegostawu dnia 28 lutego 2017 r.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, a dokładnie Dział dla Dzieci i Młodzieży. Miejsce wybrane ze względu na realizowany w klasie „0” projekt edukacyjny „Książka uczy i bawi”. Na początku realizacji projektu została stworzona siatka wiedzy uczniów. Na niektóre z postawionych w siatce pytań odpowiedzi uzyskaliśmy w bibliotece szkolnej, na inne otrzymaliśmy od eksperta – pani Moniki Furmanek, podczas lekcji bibliotecznej w Krasnymstawie. Teraz  dzieci z „zerówki” bez trudu wymienią ludzi różnych zawodów pracujących nad powstaniem książki. Wiedzą co to jest księgozbiór, rękopis oraz czemu służy czytelnia. Mieliśmy również okazję wstąpić do księgarni. Kupiliśmy tam zakładki, pamiętając o potrzebie dbania o książki.

Później była godzina szaleństw w sali zabaw „Wiktoria”. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły w Jaślikowie.

Bożena Łaniewska