Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

„Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny, który podkreśla znaczenie śniadania. „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!”.

Ideą programu jest utworzenie Klubów Śniadanie Daje Moc i wspólne przygotowanie pierwszego posiłku w ciągu dnia. Pierwsze śniadanie w ramach klubu przyszykowano 8 listopada 2016 r., ale jeszcze we wrześniu ustalono z rodzicami, że w klasie raz w miesiącu będzie samodzielnie przygotowywany przez dzieci posiłek w godzinach rannych. Własnoręcznie zrobione kanapki znikają w mig.

Realizując tematykę programu dzieci wykonały plakat z piramidą żywienia utrwalając zdobyte wcześniej wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania się.