Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Trzy niezwykłe dni z życia przedszkolaka.

Trzy ostatnie dni były inne od pozostałych, jednocześnie niezwykłe dla dzieci z Punktu Przedszkolnego w Stężycy Kolonii. Wszystkie, w większym lub mniejszym stopniu, wiązały się z realizacją programu innowacyjnego umożliwiającego dzieciom działalność kulinarną. Pierwszego dnia pod opieką p. Bożeny Łaniewskiej dzieci przygotowały sałatkę owocową. O tym, że była smaczna świadczyły prośby o dokładki.

Następny dzień był bardziej pracowity. Piekliśmy świąteczne przysmaki, czyli miodowe pierniczki. Ponieważ zadanie było trudniejsze do przedszkola zaprosiliśmy mamy. Do nich należało zagniatanie ciasta, wałkowanie i pieczenie, do dzieci wycinanie i dekorowanie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na nieocenioną pomoc pań z obsługi: p. Patrycji i p. Ani.

Wreszcie trzeci dzień – przedszkolna wigilia z rodzicami, panią dyrektor Martą Fyk i ks. Adamem Bratkiem. Były jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Ireny Ciechańskiej, łamanie się opłatkiem i wigilijne potrawy. Najstarsze dzieci podjęły się roli kelnerów i częstowały gości przygotowanymi poprzedniego dnia pierniczkami.

Kolejna kulinarna przygoda będzie związana z Dniem Babci i Dziadka.