Karnawał w przedszkolu

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

To była zabawa w licznym gronie.

Zanim jednak przyszedł czas balu karnawłowego dzieci w przedszkolnej kuchni pod opieką mam, swojej Pani i obsługi przygotowały ciasto marchewkowe i szybki placek z dżemem. Praca nie była trudna, gdyż przeżywajc swoje kulinarne przygody od września dzieci nabrały wprawy w czytaniu przepisów obrazkowych i zręczności w pracach kuchennych.

Dnia 20 stycznia 2014 roku zaprosiliśmy do przedszkola Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Z racji balu karnawałowego przybyli również rodzice. Wspaniale było patrzeć jak pomieszczenia przedszkolne zapełniają się gośćmi, a zabawa karnawałowa staje się wydarzeniem wielopokoleniowym.

Po powitaniu wszystkich przez Stary i Nowy Rok oraz Cztery pory Roku "cofnęliśmy wskazówki" zegara do czasów młodości Babci i Dziadka.

Bal karnawałowy rozpoczęły polonezem starszaki, po nich w "Koziorajce" zaprezentowały się maluchy,  a wspólną zabawę rozpoczęła znana piosenka Jerzego Połomskiego "Cała sala śpiewa z nami".

Wesoło przyjęto lizakowe nagrody za odgadywanie tytułów piosenek z dawnych lat. Odtańczono też nieśmiertelny przebój Ryszarda Rynkowskiego "Jedzie pociąg".

Powszechnie wiadomo, że rodzicewychowują, a dziadkowie rozpieszczają. W podziękowaniu za troskę okazywana wnukom, serce ciepłe ręce i swój czas przedszkolaki przygotowały wiersze i piosenki. Było rapowanie i utwory słowno-instrumentalne. Później było wspólne słodkie ucztowanie. Dzieci częstowały swoich gości samodzielnie upieczonymi ciastami.

Teraz przyszła kolej na tańce z przebieraniami. Była wesoła zabawa przy piosenkach dziecięcych, ale też ze śpiewem w kole-wielopokoleniowo.