TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który został uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje – dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tego miłego i sympatycznego zwyczaju i dlatego w dniach od 23 do 27 listopada 2015 roku obchodziliśmy szkolny Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej – pojawił się  „dekalog życzliwości” , przygotowywane były ordery uśmiechu i życzliwości, a na pierwszej i długiej przerwie działała „skrzynka życzliwości”, do której wrzucano listy z miłymi słowami, podziękowaniami i komplementami.

Każdego dnia z rana w szatni witano uczniów życzliwym słowem i drobną niespodzianką.

Podczas apelu 2 grudnia 2015 roku uczniowie klasy III w krótkiej inscenizacji przypomnieli wszystkim, co to jest życzliwość i dlaczego warto być życzliwym. Podsumowany został konkurs na najbardziej życzliwego ucznia w każdej z klas, zwycięzcy otrzymali dyplomy. Tytuły najbardziej życzliwego ucznia otrzymali: Dawid Kosior, Szymon Korzeniowski i Daria Kosior – oddział przedszkolny; Michał Korzeniowski – kl. I; Zuzanna Wróbel – kl. II; Jakub Wrona – kl. III; Łukasz Salitra – kl. IV; Aleksandra Sawa i Wiktoria Marzec – kl. V; Martyna Hać – kl. VI.

Rozstrzygnięty też został Plastyczny Konkurs Antynikotynowy, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa – jego laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody sponsorowane przez Urząd Gminy Krasnystaw.

Na zakończenie omówiono zagadnienie cyberprzemocy i zaproszono uczniów na obejrzenie filmów edukacyjnych o cyberprzemocy.