Lekcja muzuki

Po interesującej i innej niż zazwyczaj lekcji przyrody przyszedł czas na równie ciekawą i inną lekcję muzyki. Tym razem dla naszych uczniów przeprowadzili ją 4 grudnia studenci z UMCS w Lublinie.

W czasie tych zajęć zaprezentowali przywiezione ze sobą instrumenty: saksofon, flażolet, flet poprzeczny, keyboard, gitarę elektryczną i gitarę basową oraz akordeon. Opowiedzieli o ich historii, budowie i sposobie grania, zaprezentowali ich brzmienie i dali krótki koncert z ich wykorzystaniem. Była też okazja, by samemu spróbować sił i zagrać na nich, co też wykorzystali nasi uczniowie, a nawet nauczyciele. Po tych indywidualnych występach można się spodziewać, że w naszej szkole powstanie być może jakiś zespół muzyczny...