Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

11 listopada

W ostatnią środę 11 listopada poczet sztandarowy  ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie uczestniczył w powiatowych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy V godnie reprezentowali naszą szkołę biorąc udział we mszy świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętrzej w Krasnymstawie.

Następnie przemaszerowali w pochodzie na cmentarz,  gdzie znajdują się kwatery żołnierzy poległych między innymi w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Wraz z władzami samorządowymi i przedstawicielami instytucji delegaci naszej szkoły złożyli kwiaty przed pomnikiem. Kontynuacją obchodów tego święta  był apel przygotowany przez uczniów klasy  V i VI pod opieką Annę Kucharczyk. Na uroczystości prezentowane były wiersze oraz pieśni patriotyczne.  Dzień ten obchodziliśmy uroczyście i z powagą.