Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Spotkanie z leśniczym

20 października 2015 r. przedszkolaki wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Jaślikowie wyjechały na wycieczkę do lasu w Niemienicach, na spotkanie z jego gospodarzem  - leśniczym p. Marianem Berezą.

Mimo, iż pogoda nie sprzyjała (padający rano deszcz, kałuże) poszliśmy na spacer leśną drogą. Leśniczy opowiadał o wybranych drzewach, o gospodarowaniu leśnymi zasobami oraz o leśnej szkółce. Dzieci poznały nowe słowo „ambona” i dowiedziały się, jakie jest jej przeznaczenie. Obserwowały las w jego jesiennej i mokrej szacie, a uważni obserwatorzy mogli spostrzec umykającą wiewiórkę. Leśniczy przypomniał wtedy o ważnej zasadzie zachowania się w lesie – należy zachować ciszę.

Później był czas na wspólne zabawy i kiełbaskę przy ognisku. Pomni innej zasady dotyczącej pobytu w lesie swoje śmieci zabraliśmy ze sobą.

Wszyscy zmęczeni i nieci ubłoceni, ale zadowoleni wrócili do przedszkola.