Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

"Aleja Gwiazd"

Dnia 25.09.2015 w piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie  wzięły udział w akcji organizowanej przez uczniów kl. III  pod hasłem ,,Uczniowska Aleja Gwiazd”.  Po raz pierwszy w tym roku szkolnym na nowym chodniku przed szkołą powstała uczniowska ,,Aleja Gwiazd". Chętni do zabawy uczniowie w czasie  przerwy odrysowywali swoje dłonie na asfalcie.

Następnie odbył się happening, który promował bezpieczne zachowania na drodze. Uczniowie przeszli nowo wybudowanym chodnikiem przy drodze powiatowej Zakręcie-Jaślików-Majdan Krzywski niosąc między innymi hasła, „Bądź bezpieczny w samochodzie, zapnij pasy i ruszaj w drogę” ,,Odblaski wkładamy i bezpieczny spacer mamy” ,,Bezpieczeństwo jest nam znane, zawsze przez nas przestrzegane”. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci same układały hasła i prezentowały je przechodząc chodnikiem znajdującym się przy drodze. Miało to na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Dzieci otrzymały odblaskowe gadżety w ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła”.  Zostały one przypięte do plecaków i kurtek.

HK