Kalendarium

Niedziela, 2024-04-28

Imieniny: Bogny, Walerii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 476409
  • Do końca roku: 247 dni
  • Do wakacji: 54 dni

Kartka z kalendarza

Upcykling jako sposób na generowanie mniejszej ilości odpadów

Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie bierze udział w projekcie Erasmus+ ‘Upcykling jako sposób na generowanie mniejszej ilości odpadów i tworzenie wartościowych produktów w kreatywny sposób’. Projekt  jest realizowany od 01.02.2022.

do 01.08.2024r. Jest to projekt międzynarodowy, krajami partnerskimi są: Włochy, Polska, Hiszpania, Portugalia, Cypr, Holandia i Islandia.

CELE PROJEKTU -

- zwiększenie świadomości uczniów na temat zmian środowiskowych i klimatycznych

- rozwój innowacyjnych praktyk i działań uczniów, aby stać się ‘agentami ekologii’, którzy promują pozytywne zmiany w środowisku, używając mniej zasobów naturalnych, redukując produkcję odpadów i kompensowanie emisji śladu węglowego

-rozwój kompetencji nauczycieli, uczniów, środowiska lokalnego w zakresie zrównoważonego rozwoju

-pobudzanie  kreatywności i  przedsiębiorczości oraz wykorzystanie nauczania interdyscyplinarnego, nacisk na rozwój STEAM / połączenie różnych obszarów edukacji – nauki przedmiotów przyrodniczych, inżynierii, technologii informatycznej , sztuki, matematyki/

-  współpraca z międzynarodowymi partnerami, pomoże osiągnąć cele projektu, gdyż uczestnicy  będą dzielić się swoimi doświadczeniami i kompetencjami oraz będą organizować wspólne działania i akcje ekologiczne o charakterze międzynarodowym.

 

Realizując poszczególne zadania projektowe w listopadzie 2023 w Cori, Włochy odbyło się czwarte międzynarodowe spotkanie konsorcjum.

Partnerzy z Polski, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Cypru, Islandii i Holandii  zebrali się, aby przeprowadzić burzę mózgów, przedyskutować i zaplanować kolejne działania projektowe.

Konsorcjum przygotowuje się do serii webinarów internetowych poświęconych szkołom, na temat korzyści płynących z upcyklingu zarówno na poziomie osobistym, jak i społeczności szkolnej.

 

Opracowanie: Małgorzata Dega