Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023

8 maja 2023 r. w Zespole Nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego w dwóch kategoriach wiekowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jaślikowie zajęła II miejsce w starszej kategorii wiekowej.

Eliminacje obejmowały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego,   tor przeszkód oraz zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Cele turnieju BRD to przede wszystkim popularyzacja znajomości zasad ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, popularyzacja oraz propagowanie wiedzy i umiejętności udzielania pomocy oraz pomocy przedmedycznej uczestnikom ruchu drogowego.