Eko Moda

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.
Uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę z przytupem. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.
Punktem kulminacyjnym wiosennego święta był "Ekologiczny pokaz mody". Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. z kartonów, worków, gazet, butelek i korków plastikowych. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na klasowym wybiegu swoje "ekokreacje". Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.
Wiosna na pewno szybko nadejdzie.
Ps. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie strojów. Gdyby nie WY, nie byłoby takiego wspaniałego wydarzania.