Wręczenie nagród laureatom za powiatowe konkursy przedmiotowe

6 marca 2023 roku odbył się tradycyjny Dzień Patrona I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. Data uroczystości jest powiązana z kolejną rocznicą koronacji Władysława Jagiełły na króla Polski.
W części oficjalnej dyrektor szkoły Anna Patejuk powitała gości i przybliżyła sylwetkę patrona szkoły. Poseł na Sejm RP Teresa Hałas złożyła społeczności szkolnej życzenia z okazji dnia patrona oraz wręczyła upominek. Wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki w swym wystąpieniu pogratulował sukcesów uczniom biorącym udział w konkursach powiatowych.
Podczas obchodów zostały wręczone nagrody laureatom za powiatowe konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych z matematyki, biologii, historii, języka angielskiego.

Matematyka
I miejsce – Miłosz Mataczyński (Zespół Szkół Nr 5, op. Marzena Bas). II miejsce – Martyna Mazurkiewicz (Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, op. Danuta Bojarska). III miejsce– Michalina Mazurkiewicz (Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, op. Danuta Bojarska).

Biologia
I miejsce ex aequo – Martyna Mazurkiewicz (Szkoła Podstawowa w Jaślikowie, op. Marzena Szymaniak) i Igor Bałabaj (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4, op. Katarzyna Pocińska). II miejsce ex aequo – Zofia Basińska (Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej, op. Magdalena Kaźmierczak) oraz Bartosz Klus (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4, op. Katarzyna Pocińska). III miejsce – Lena Zielińska (Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, op. Beata Głębocka).

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony: