1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Od 2011 roku w kalendarzu świąt narodowych widnieje dzień poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych, tych, którzy odegrali ogromną rolę na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Data nie jest przypadkowa – 1 marca 1951roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. Wiele lat musiało upłynąć, aby rodziny i środowiska kombatanckie doczekały się dnia poświęconego pamięci swoich bliskich i towarzyszy walki.

Z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w naszej szkole klasa VIII przygotowała okolicznościową gazetkę. Uczniowie obejrzeli film „Rotmistrz Pilecki” i wysłuchali fragmentów koncertu „Młodzi Niezłomni”, który zorganizowany został przez MEiN.