Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

7 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie wzbogacili swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce.

Uczniowie zobacyli tam ok. 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Park Odkrywców oraz Planetarium. Zwiedzając obiekt w grupach, dzieci mogły nie tylko oglądać, ale także przeprowadzać eksperymenty, co pozwoliło im zrozumieć wiele zjawisk. Przejeżdzając przez stolicę uczniowie obejrzeli wiele zabytków, w tym Pałac Kultury i Zamek Królewski. W drodze powrotnej nie zabrakło postoju w McDonaldzie, gdzie dzieci samodzielnie mogły zamówić wybrane przaz siebie przekąski.