do "jabłkowej krainy"

Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców dlatego pod koniec września tj. 28.09.2021r, kiedy to sady wypełnione są po brzegi bogactwem witamin i zachęcają do zjadania przepysznych zdrowych owoców, dzieci z klasa 0-III wybrały się na wycieczkę do "jabłkowej krainy". Dzięki uprzejmości właścicielki sadu p. Szymańskiej, dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne rumianych jabłek i dowiedzieć się na czym polega praca ogrodnika.

Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Jabłka, więc wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pachnącymi i soczystymi jabłkami. Wycieczka bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywołała u dzieci wiele pozytywnych emocji.
Podczas jesiennego spaceru odwiedziliśmy również Pizzerię Buona Vita w Niemienicach Kolonii. Państwo Gładyszowie przygotowali dla nas przepyszne pizze. Dla dzieci był to czas zabawy na dmuchanym zamku, rowerkach, trampolinie itd.
Powrót pieszo do szkoły był wspaniałą okazją do obserwowania zmian w przyrodzie oraz prac rolników na polach. Miło było spędzić czas na łonie natury, podziwiając złotą polską jesienią.