JĘZYKOWE WAKACJE ZA GRANICĄ

Po raz drugi Szkoła Podstawowa w Jaślikowie uczestniczy w programie Erasmus+, czyli programie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Tym razem jest to program pn. „Język angielski naszym oknem na świat”, który jest częścią akcji „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

W ramach tego projektu dziesięcioro pracowników szkoły w Jaślikowie w okresie minionych wakacji dwa tygodnie spędziło na kursach językowych w różnych krajach Europy: cztery osoby w Limassol na Cyprze, dwie w Anglii – w Oksfordzie i Cambridge, dwie w Niemczech w Berlinie, jedna na Malcie i jedna w Dublinie w Irlandii. Wszyscy pogłębiali i poszerzali swoją znajomość języka angielskiego (lub niemieckiego) na kursach ogólnych, dodatkowo nauczyciel-anglista uczestniczył w kursie metodycznym.

Szkolenia te były okazją nie tylko do sprawdzenia i rozwijania swoich umiejętności językowych, ale pozwoliły nawiązać nowe kontakty międzynarodowe, zawrzeć wspaniałe  przyjaźnie, wymienić doświadczenia oraz poznać kulturę i historię krajów, w których głównym językiem jest angielski czy niemiecki.

Nie sposób wymienić wszystkich interesujących miejsc, które odwiedzili uczestnicy kursów, ale wszyscy jednoznacznie przyznają, że było to niezapomniane, aczkolwiek wymagające wysiłku, przeżycie. Z pewnością tego typu wyjazdy, finansowane przez Fundację Systemu Rozwoju Edukacji, można polecić innym szkołom i zachęcić do składania wniosków o dofinansowanie.