„ Taki duży, taki mały, może zdrowym być…”

Szkoła Podstawowa w Jaślikowie chętnie promuje zdrowie. W związku z tym zorganizowany został w dniu 20.05.2016 Dzień Zdrowia. Apel rozpoczął się przedstawieniem w wykonaniu klasy III pod hasłem „ Żeby zdrowym być trzeba zdrowo żyć” .  Pozostali uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki promujące zdrowy styl życia.

Zarówno uczniowie klas O - III jak i IV – VI otrzymali cenne wskazówki dotyczące zdrowia dzięki wysłuchaniu  prelekcji  przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, za które bardzo serdecznie dziękujemy.  Apel przygotowany został przez klasę III,   poprowadzony był natomiast  przez Sekcję Promocji  Zdrowia Uczniowskiego Samorządu: Justynę Patyk , Aleksandrę Sawę, i Bartłomieja Weremko.  Koordynatorem podjętych działań był pedagog szkolny.

Podczas Apelu rozstrzygnięty został konkurs „ Zdrowy Styl Życia”, który przeprowadzony został we wszystkich klasach.

Laureatami konkursu zostali:

Oddział przedszkolny: Dawid Jaślikowski, klasa I: Michalina Mazurkiewicz, klasa II Emilia Czerwonka, klasa III: Konrad Domaciuk, klasa IV: Wiktoria Smyl,Damian Żołędź, klasa V Aleksandra Sawa, klasa VI Gabriela Tomczyk.   Laureaci  otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła pani dyrektor Marta Fyk.

Gratulujemy i dziękujemy pozostałym za  udział w konkursie i uroczystości.

M. Bojarczuk