Idzie Wiosna

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaślikowie w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Uroczystość została rozpoczęta inscenizacją pt. ,,Wiosna tuż, tuż’’ w wykonaniu klasy I oraz  piosenkami – „Wkrótce wiosna”, „Kwiatki - bratki”, „Marzanna”, „Idzie do nas wiosna”. Punktem kulminacyjnym wiosennego świętowania było utopienie  ekologicznej Marzanny w wodzie.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez SU wraz z opiekunem  Danutą Bojarską był konkurs recytatorski   ,,Zielone wiersze’’. Rodzice i uczniowie prezentowali swoje zdolności recytatorskie.  Można było zaobserwować, jak uczniowie i rodzice wcielili się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Dokonano podsumowania konkursu ekologicznego ,,Czarujemy odpady’’ oraz zbiórki makulatury. Dzieci wykonały wiele  fantazyjnych, wymyślnych i zwracających uwagę prac przestrzennych.  Za najciekawsze prace dzieci otrzymały dyplomy oraz pluszaki.

Impreza, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.