Z tradycją w nowoczesność

To hasło świetnie pasuje do istniejącej od ponad stu lat Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie, która ma bardzo bogatą i ciekawą historię. W tym czasie zmieniała się kadra pedagogiczna i uczniowie, ale szkoła zawsze chciała wychodzić ku oczekiwaniom rodziców i uczniów. Od roku szkolnego 2016/2017 placówka jako Zespół Nr 2 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Jaślikowie rozszerzy swoją ofertę edukacyjną i uczyć się tu będzie także młodzież gimnazjalna. Warto zapoznać się z tym, co oferuje nam ta świetnie wyposażona szkoła.

W każdej klasie są tablice interaktywne, pomoce dydaktyczne, dzięki którym nie ma lekcji nudnych, tylko ciekawe lub jeszcze ciekawsze. Funkcjonują dwie klasy integracyjne - jest to obecna klasa III i V, w których uczeń ma dodatkowe wsparcie nauczyciela wspomagającego. Kadra pedagogiczna to wspaniali nauczyciele, otwarci na potrzeby ucznia i przyjaźnie do niego nastawieni. Nauczyciele zachęcają młodzież do aktywnego udziału w życiu szkoły organizując wspólnie konkursy, zawody, wycieczki edukacyjne, akademie, dyskoteki. Dzieci otoczone są stałą opieką logopedy, psychologa i pedagoga. Szkoła prowadzi zajęcia z dwóch języków obcych - niemieckiego i angielskiego. Współpracuje z uczelniami wyższymi oferując pokazy z fizyki i chemii oraz zajęcia z muzyki. Działa tu uczniowski klub sportowy "Relaks". Uczniowie mogą brać udział w wyjazdach na halę, basen, stok narciarski, lodowisko, co wpływa na ich rozwój fizyczny i pomaga się uczyć. Wszystko to sprawia, że absolwenci tej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki na sprawdzianie szóstoklasisty.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie www.spjaslikow.szkolnastrona.pl lub bezpośrednio w placówce: Jaślików 31, 22-300 Krasnystaw.