Pokazy z fizyki i chemii

12 stycznia w naszej szkole odbył się piknik naukowy.

Zajęcia z chemii i fizyki w formie pokazów i warsztatów prowadzili wolontariusze działający w ogólnopolskim programie „PROJEKTOR-Wolontariat Studencki”. Ideą pikniku było inspirowanie dzieci do poszerzania wiedzy z nauk ścisłych. Nad organizacją pikniku na terenie szkoły czuwała pani Ewa Knap - nauczycielka przyrody.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki" to ogólnopolski program  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu studenci docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości, przekazując im wiedzę, ale także pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do dalszego rozwoju i nauki.